Zoals u wellicht gemerkt heeft is het forum buiten gebruik en zal van de website verdwijnen. In plaats daarvoor is vraag enaanbod gekomen. Hier kunt u vragen stellen maar ook: uw mening geven over bepaalde onderwerpen, lesideeen en materialen uitwisselen. Een pagina voor actie en reactie!
Heeft u iets te melden, te vragen of aan de bieden stuur een e-mail naar:
Aanbod: Hallo allemaal,Ik ben Lidie Beunder en ik woon in Spijkenisse.Ik ben een docente lichamelijke opvoeding die na ongeveer 15 jaar in het onderwijs te hebben gewerkt de richting van het werken met ouderen is opgegaan. Ik heb de opleiding GALM en MBvO gedaan en ettelijke bijscholingen en workshops gevolgd.Ik werk nu ongeveer 10 jaar met 55 plussers ,zowel in een gymzaal voor bijv. badminton , aerobic ,lijnbal als in een recreatiezaal met minder mobiele ouderen.Daar ben ik oa bezig met zitdans , Pilates en aangepaste krachttraining.Ik vind het in iedere situatie een uitdaging om mensen entousiast te maken voor bewegen.Momenteel heb ik op enkele dagdelen ruimte om mijn uren uit te breiden. Als jullie interesse hebben kun je een mailsturen naar
Ik hoop op jullie reactie.Vriendelijke groeten Lidie Beunder.
Aanbod: Ik heb gebruikte tennisballen in de aanbieding voor € 0,30 per stuk, wie is er in geinteresseerd? Stuur een berichtje naar:
Aanbod: Hoi allemaal, mijn naam is Nel Smit en ben woonachtig in Vleuten-Vleuterweide. In de afgelopen 20 jaar heb ik veel ervaring en deskundigheid opgedaan in het sporten/bewegen met senioren. Het lesgeven aan de diverse seniorengroepen heb ik gedaan in de diverse buurthuizen , verzorging- en verpleeginstellingen in de verschillende gemeenten, waar wij gewoond hebben. Verder heb ik me bezig gehouden met bewegingsstimuleringsprojecten ism. de Universiteit Groningen, zoals bijv. Galm en Small. Mijn laatste project was het lesgeven aan dementerenden. Misschien zoeken jullie een invaller/vervanger voor jullie MBVO lessen ivm ziekte of vakantie. Uit ervaring weet ik dat geschoolde lesgevers erg moeilijk te vinden zijn ( helaas !! ), dus vandaar mijn aanbod.Aanstaande zaterdag ga ik ook de cursus wandelbegeleider volgen om mijn kennis en vakgebied uit te breiden én om te proberen nog meer mensen aan het bewegen te krijgen. Ik hoor graag van jullie !!!!! Hartelijke groet, Nel Smit. Heb je me nodig, stuur een mail naar
en ik neem zo snel mogelijk contact me je op.
Vraag: Wie doet er vanuit de volksdans rollatordans en wie zou dat graag willen doen? Ik ben wel bezig met rollatordans, maar dat is via Ondine de Hullu, die vanuit stijldans werkt. Graag zou ik met een aantal mensen vanuit de volksdans gaan werken aan deze vorm van dans. Heb je kennis en\of belangstelling om mee op weg te gaan dan kun je mij mailen:
Ik zal de reacties bundelen en proberen mensen hiervoor bij elkaar te krijgen. Lene Kleuver, Hilversum.
Aanbod: Een van onze leden heeft een bezwaarschrift VAR (deze is heel uitgebreid) gemaakt voor de belastingdienst, lees hier het voorbeeld. Misschien kun je dit wel gebruiken of een gedeelte ervan in je eigen situatie.
Vraag: is het VML uurloon verplicht voor alle SWO's, SRO's, enz. En wat kunnen we er aan doen als ze zich daar niet aan houden? Het tarief is een advies vastgesteld door de MO. Organisaties zijn niet verplicht zich hieraan te houden. Door te onderhandelen kan dan het voor jou geldende tarief vastgesteld worden. Soms ligt het wat hoger soms wat lager. In feite kun je er niet zoveel aan veranderen.
Vraag: Is het bij jullie bekend of zorgverzekeraars/kruisverenigingen het MBvO gedeeltelijk vergoeden voor de ouderen. Vriendelijke groeten Elly Walta-Ernst. Bij ons worden door verschillende zorgverzekeraars MBvO lessen gedeeltelijk vergoed. Het hangt er vanaf hoe men verzekerd is. Op de factuur die men instuurt moet vermeld worden: lessen Meer Bewegen voor Ouderen. Dan wordt het vaak (gedeeltelijk) vergoed. Dans wordt vaak niet vergoed, Meer bewegen voor Ouderen wel.